Wedstrijdverslagen: MD1, E1, D2, F1

() • 102 weergaven

BOL MD1 verliest in schitterende bekerfinale!

Vandaag mochten onze meiden afreizen naar Uithoorn om de bekerfinale te spelen. Een heerlijk toetje op een toch al fantastisch seizoen.
De entourage op het enorme en prachtige complex van Legmeervogels was indrukwekkend. Er hing een sfeer van sportplezier, spanning en er was veel publieke belangstelling. In de kantine stonden vele opgepoetste bekers te glimmen. Dan de wedstrijd, want wat hebben we weer genoten.
Een sterk Kadoelen maar een BOL dat zeer zeker aan de tegenstander gewaagd was. Met keihard werken werd goed weerstand geboden aan de technisch vaardige speelsters van de tegenpartij. Het baltempo lag hoog en de combinatie van spanning en het warme weer koste veel energie.
Na 13 minuten spelen werd de bal door het midden goed doorgestoken en kon de bal langs de keeper geschoven worden, 1-0 voor! Wauw wat een heerlijk gevoel. Helaas wist Kadoelen nog voor rust de stand gelijk te trekken. Na rust bleef deze stand nog een tijd staan, maar Kadoelen werd langzaam aan steeds gevaarlijker met onder andere een schot op de paal. De 1-2 viel uit een individuele actie, waarbij de bal schitterend en onhoudbaar werd binnengeschoten. Onze meiden bleven vechten voor wat ze waard waren, maar grote kansen bleven helaas uit. De tegenstander bleef onverminderd gevaarlijk en raakte uit een mooie aanval de onderkant van de lat. Vlak voor tijd viel de beslissing, 1-3. Meiden jullie hebben gestreden als leeuwinnen en we zijn ongelofelijk trots op jullie allemaal. Ook al heerst nu misschien de teleurstelling, besef goed dat jullie iets heel moois hebben bereikt met elkaar, waar je echt supertrots op moet zijn. Wij feliciteren de meiden van Kadoelen met het winnen van de beker! Volgend seizoen hopen we weer veel sportplezier met jullie te beleven.

Robert, Margreet, Patrick en Ralph

Puike prestatie E1

Ook de E1 mocht aantreden in Castricum voor het Klaas Peijs voetbaltoernooi. Onze ploeg uit de 1e klasse moest het alleen even opnemen tegen ploegen uit de hoofdklasse, die het in hun competitie stuk voor stuk verdienstelijk deden. Een loodzware opgave, zeker omdat onze ploeg nog maar uit 7 man bestaat. Youri heeft te kennen geven om per direct te stoppen, hij zou ons aan het einde van het seizoen al verlaten, maar dit wordt dus al iets eerder. Via deze weg willen we hem nog onwijs bedanken voor zijn tomeloze inzet in onze ploeg. Hij is een harde werker en vinden het dan ook jammer dat hij stopt. Dus daar gingen we dan met zonder wissels de eerste wedstrijd in. Voor deze wedstrijd had Daan ook nog even meegedeeld dat hij gisteren erg kwaad was op een tafel, dus die moest het ontgelden, maar daarbij zijn teen ook een beetje. Goed 6,5 man dus maakt niet uit we proberen er gewoon wat van te maken. De gastheren van Castricum E1 waren de eerste tegenstander(kampioen van de hoofdklasse). Ze begonnen aanvallend en BOL had hier eerst best moeite mee. Vooral de rechteraanvaller van hun was razendsnel, maar Senne kon hem aardig in bedwang houden. Gaandeweg de wedstrijd werd het spel toch een beetje meer naar het midden verplaatst, waardoor er wat kansjes kwamen. Met nog 5 minuten op de klok, een wedstrijd duurt 16 minuten, werd er een bal slecht uitverdedigd en hier wist Castricum wel raad mee; 0-1. Nu gingen de remmen los bij BOL en een lange bal van Daan kwam bij Melle, maar die kwam akelig in botsing met de keeper en had aardig wat pijn. Hij klom toch weer overeind, maar met nog een pegel van Cees die overging en in de laatste seconde nog een corner van Lucas die net geen doel trof, was de wedstrijd voorbij. Nipt verlies dus, maar een goed spelbeeld en een hoop inzet. Nu kwamen alleen Melle en Daan met de mededeling dat het niet meer gaat. Oei, hoe nu. Gelukkig had Daan al aangegeven dat hij wel op doel kan en daarbij zijn we in het bezit van een multifunctionele keeper, die ook gewoon goed kan voetballen. Probleem 1: opgelost. Nu nog even probleem 2, de volgende wedstrijd was pas over een klein uurtje en na 10 minuten kwam daar het verlossende woord:”het gaat wel weer”. Probleem 2: opgelost. Toch maar een extra speler van de E2 erbij gehaald, Aron deed mee en die konden we op het middenveld goed gebruiken en speelde een goede 10 minuten mee, maar hij moest zich weer opladen voor zijn wedstrijd. In deze wedstrijd tegen Vitesse 22 uit hetzelfde dorp als de gastheren, viel er eigenlijk ook echt wel wat te halen. Het ging op en neer, maar door weer een verdedigend foutje stonden we weer met 1-0 achter. Totaal onnodig, maar de tijd om het recht te trekken was er nog zeker. De lange bal werd al een paar keer toegepast omdat er gewoon veel ruimte achter de verdedigers lag. Cees was op tijd gestart en de lange bal van keeper Daan kwam precies in zijn loop mee en hij schoot resoluut de gelijkmaker binnen, zo wilden we het zien dus de duimpjes gingen omhoog. De wedstrijd werd met nog een paar kansjes over en weer uitgespeeld, dus het eerste punt was binnen. De laatste match van deze poule stond al een tijdje dikgedrukt in onze agenda. Veld 4a 16:54 Reiger Boys E1 – BOL E1. Laat veld 4a nu net een kunstgrasveld zijn, niet bepaald onze favoriete ondergrond en dan ook nog even tegen de Reiger Boys ook niet een van onze……….. Goed dat even terzijde. Dat deze jongens goed kunnen voetballen staat buiten kijf en dat lieten ze in de eerste paar minuten ook goed zien. Ze tikten er vrolijk op los en lieten onze jongens regelmatig achter zich, maar de solide defensie met Lucas en Senne onder leiding van Jens hadden hun zaakjes goed onder controle en als er toch wat dreiging kwam was daar Daan nog met een paar mooie reddingen. Vlak voor de verdediging stond Thijs die de schakel vormde tussen de verdediging en de aanvallers. Mark had ondertussen Tieme uit de E2 er nog even bijgehaald die net klaar was met zijn wedstrijd, om eventuele blessures of vermoeidheidsverschijnselen op te vangen. Tieme zag nog rood van zijn eigen wedstrijd, maar ging onverschrokken door in deze wedstrijd. BOL hanteerde nu vaak de lange bal, maar de Reiger Boys kregen maar geen vat op dit systeem. Daan had de bal weer aan zijn voet en had weer een lange bal naar voren, deze viel nu precies achter de verdediging en Melle had deze goed ingeschat. Met nog 20 meter te gaan zag hij de aanstormende keeper uit zijn doel komen en met een prachtige boogbal met links trof hij doel. Een werkelijk fenomenaal doelpunt die uitbundig gevierd werd. Er moesten nog 6 minuten gevoetbald worden en een overwinning zou oh zo lekker zijn. Er kwamen nog wat hachelijke momenten, maar BOL had het systeem van de Reiger Boys totaal ontregeld. Er werd met 1-0 gewonnen en daar werd een klein drankje op gedronken. Fantastisch nog om te zien was dat de jongens helemaal door het dolle heen waren, toen de Reiger Boys bij de prijsuitreiking op plaats 3 werden genoemd, dat betekend de 2e plaats en ook dat werd uitbundig gevierd. Klasse jongens, jullie hebben keihard geknokt voor elke meter en dat is beloond.
De Coaches.

BOL D2 wint toernooi bij Jong Holland

Na een sterk seizoen waarin BOL net naast de prijzen greep is er nog de gelegenheid om tijdens een paar toernooien alsnog een mooie en aanspraakmakende prijs binnen te halen. Vandaag was hiervoor de eerste gelegenheid maar een podiumplaats op het sterk bezette toernooi bij Jong Holland zou zeker niet zonder slag of stoot gebeuren. Het Jong Holland terrein lag pal naast het terrein waar AZ tijdens de glorieuze jaren tachtig in 1980/1981 in het oude AZ stadion de Alkmaarder Hout zijn eerste landskampioenschap wist binnen te halen met vermaarde spelers als Kees Kist en “Pier” Tol. Hier mocht BOL opdraven in het binnengedeelte van de paardendrafbaan waar een paar mooie velden lagen die uitnodigden tot een lekker middagje voetballen. Ook het aangename temperatuurtje waren voor zowel de grote supportersschare als de spelers een prettige bijkomstigheid. Met een bijna voltallige selectie begon de bevlogen trainer Jan aan een van zijn laatste “klussen” van het seizoen. Voor de zekerheid werd aan de sterke bank nog het jongere broertje Matthijs van keeper Ruben toegevoegd. De eerste wedstrijd ging BOL voortvarend van start tegen een van de favorieten en het thuisspelende team Jong Holland. In een redelijk gelijk opgaande wedstrijd was BOL toch net iets doortastender en sprong het beter om met de mogelijkheden. Sajjad, die weer als vanouds als een soort Frank Rijkaard maar dan met een iets ander kapsel de wedstrijd naar zijn hand zette op het middenveld wist weer goed de voorste linies te bereiken. Imre, Finn en Tino wisten elkaar weer goed te vinden en zonder heel veel kansen te krijgen werd het 1-0 voor BOL , Finn wist een goede pass af te ronden met een geplaatste bal in de hoek. Omdat de wedstrijden kort zijn moest Jong Holland meteen proberen terug te komen. Maar zoals vaker dit seizoen is gebleken is de verdediging van BOL een zeer lastig te nemen horde. Snelheid, durf, inzicht en voor elkaar willen werken zorgen ervoor dat Luuk, Anne, Steijn, Joey en Juliaan Jong Holland van het lijf wisten te houden. En dat geeft voorin rust en mogelijkheden voor de aanval om de voorsprong uit te bouwen. Ditmaal was het Imre die de bal op de rand van het strafschopgebied met een schitterende volley over de keeper bovenin het doel wist te krijgen, 2-0! BOL bleef doorgaan en alhoewel Jong Holland nog een tegendoelpunt wist te maken gaf BOL geen enkel moment de indruk de voorsprong nog weg te geven. De 2-1 eindstand was een goed en sterk begin van het toernooi.

Na wat limonade bij de verzorgingsstand tijdens het goed georganiseerde en overzichtelijke toernooi werd begonnen aan de tweede wedstrijd.tegen RKEDO. BOL was heer en meester op het veld en iedereen wist elkaar blindelings te vinden. Ook Matthijs kreeg wat speelminuten en paste zich knap aan aan het hoge tempo. Het was wachten op een doelpunt en die kwam ook vrij snel. Imre liet weer eens zien een veelzijdige spits te zijn en met een mooi en strak afstandsschot die via binnenkant paal achter de verraste keeper belandde kwam er een verdiende 1-0 voorsprong op het bord te staan. Eigenlijk was het wachten op meer doelpunten, Er kwamen meerdere kansen maar BOL was net iets te slordig in de afronding. Hierdoor moesten Ben , Joey en Junior op hun hoede blijven en geconcentreerd blijven voetballen om een uitbraak van RKEDO te voorkomen. Het was weer duidelijk te zien hoe goed BOL speelt als team, een hecht team, een eenheid met bovendien ook nog eens veel individuele klasse. BOL maakte de 2-0 die door de meekomende Steijn van dichtbij binnen werd geknald. Uiteindelijk werd het nog 3-0 in de slotminuten en kon BOL zich voorbereiden op de “finalewedstrijd” tegen Almere.

De laatste wedstrijd tegen Almere werd beslissend voor de beker met de grote oren. De winnaar van deze wedstrijd mocht zich dan een jaar lang kampioen noemen van het Jong Holland toernooi! Dit gaf toch ook wel wat druk bij de spelers van BOL maar Jan had zijn pupillen goed klaargestoomd voor deze wedstrijd. Het was een spannende wedstrijd waarin beide teams elkaar weinig ontliepen. Het spel ging heen en weer zonder dat er al te veel kansen over en weer waren. Dit was een wedstrijd waarin het zou aankomen op de details die volgens wijlen Johan Cruijff in een voetbalwedstrijd van doorslaggevende betekenis zijn op het hoogste niveau. Ruben moest zich op het doel een paar keer laten gelden. Almere kwam er mede daardoor niet doorheen. BOL wist via een mooie aanval wel het doel te vinden. Een mooie goal van Finn zorgde voor de 1-0 en een enorme opluchting. BOL was dichtbij de eindzege en in het veld kon je eigenlijk wel zien dat ze het niet meer gingen weggeven. Toch waren de toeschouwers er nog niet gerust op, het was wachten op het bevrijdende laatste fluitsignaal. Het leek alsof er een confettikanon werd afgeschoten toen de scheidsrechter voor de laatste keer op zijn fluit blies. Een ware vulkaan uitbarsting van vreugde, opluchting en blijdschap op het veld zorgde voor een mooi plaatje. Een verdiend kampioenschap voor een heel leuk team!

Geheel in stijl werd toernooi afgesloten met de prijsuitreiking. Net zoals in “onze” tijd vroeger gebeurde dit met een speaker die bijna niet te verstaan was, maar dat was voor BOL geen enkel probleem. Toen Almere met de 2e prijs van het ereschavot naar beneden liep was bij BOL al een aanzwellend gejuich te horen en barstte het feestgewoel pas echt los toen ze boven op het podium stonden! Een prachtige overwinning van een prachtig team! Tijdens het omkleden werd er als vreugeritueel een soort van waterdouche gegeven aan iedereen , trainer Jan wist hier maar net aan te ontsnappen! Een sterke toernooizege! Goed gedaan mannen!

 

Vandaag mocht de F1 meedoen aan het toernooi in Castricum. Het had niet veel gescheeld of we hadden helemaal niet meegedaan, want maar liefst 5 spelers waren er niet bij: natuurlijk onze gipsslachtoffers Sam en Tjeerd. Maar ook Zepp, Seger en Bonne waren niet van de partij….. Gelukkig hadden we 3 invallers: Shenna, Sjoerd en Melle. Met precies 7 spelers konden we aan de aftrap verschijnen. Vier wedstrijden van een kwartier stonden op het programma: ADO ’20 (Heemskerk), FC Castricum, FC Uitgeest en Buitenveldert (Amsterdam) stonden ons op te wachten. Hopelijk raakte niemand geblesseerd…

De eerste wedstrijd tegen Uitgeest werd gemakkelijk met 4-0 gewonnen. Stijn scoorde er drie en ook Melle maakte een treffer. De tweede wedstrijd was een zware: ADO was een taaie tegenstander. Gelukkig werd het eerst 1-0 (doelpunt Stijn), maar de gelijkmaker kwam er en die was ook verdiend. Boaz kon het eerste schot nog keren, maar in de rebound was de spits van ADO scherper dan de verdediging van BOL en was het 1-1. De wedstrijd leek af te stevenen op een gelijkspel, maar op z’n Duits viel in de laatste seconde de 2-1. Boaz schoot ver uit, Melle nam de bal fenomenaal aan en soleerde naar het doel van de tegenstander om vervolgens koel af te ronden. Tijdens het vieren van de treffer werd het einde van de wedstrijd omgeroepen en was BOL een enigszins gelukkige winnaar.

De derde pot was tegen Buitenveldert: een team met 6 reservespelers. Een team ook met allemaal straatvoetballers: klein van stuk, maar hard als beton. De jongens werden er voor gewaarschuwd en tijdens deze wedstrijd liet BOL het beste spel van de ochtend zien! Jitse stond in de goal. Shenna, Sjoerd en Jesse vormden de verdediging en Stijn, Boaz en Melle stonden in de aanval. Er werd bikkelhard gevochten voor elke bal en elke meter. De spirit en energie betaalde zich uit in een mooie aanval waar de 1-0 uit voortkwam: Melle zag Boaz goed vrijstaan, passte, en met een hard schot vloog de bal in de kruising. Daarna drukte BOL door en vond Melle 2 keer het net. Wat een meevaller: 3-0 voor, dat had niemand verwacht! Maar toch werd het spannend. Een loeier van een afstandsschot vloog zomaar de kruising in. Jitse zag de bal te laat om het tij te keren en zo was het 3-1. Even later schoot Buitenveldert weer op doel, Jitse dook, kon er niet bij, de bal ging tegen de paal, rolde vlak voor de lijn het veld weer in en werd weggewerkt door Stijn. Toch was het even later 3-2 met nog weinig tijd op de klok….. Gelukkig werd de 3-2 over de streep getrokken en droop Buitenveldert af. 13 voetballertjes uit Amsterdam waren niet opgewassen tegen de 7 uit Broek!!

Aan een gelijkspel in de laatste wedstrijd had BOL genoeg om het toernooi te winnen. Gelukkig maakte BOL het niet onnodig spannend en ondanks dat de spelers van Buitenveldert fanatiek de tegenstander aanmoedigde, won BOL eenvoudig met 5-1!

De beker is mee naar Broek op Langedijk! Er is hard voor gestreden en het resultaat mag er dan ook zijn. Mede dankzij de invallers kon er een team meestrijden om de eerste plaats. Tevreden reden ouders en spelers weer naar huis: het was een mooie ochtend. Dit was ook dankzij de goede organisatie van FC Castricum!